NOWE_artysci_branding-04
Artyści RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2022 

15 września 2022

Koncert otwarcia
Kino Zorza, godz. 20:00
Zespół Nie-Bo wraz z 3-osobową sekcją dętą. Zespół w składzie: Robert Lubera, Żaneta Lubera, Marcin Jadach, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski
Koncert z gościnnym udziałem: Piotra Nalepy, Johna Portera i Wojciecha Klicha
Koncert biletowany*
Transmisja: Radio Nowy Świat

*CENA: 45 zł , w dniu koncertu 55 zł
BILETY: bilety.estrada.rzeszow.pl

Nie-Bo

To zespół Roberta Lubery, który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną, jest to próba odejścia od sztampowych produkcji muzycznych, chęć pokazania indywidualności muzyków i wykonawców współpracujących  z zespołem w trakcie koncertów i nagrań, to pragnienie nawiązania dzięki muzyce i tekstom bliskiej emocjonalnej relacji z publicznością. Przez wiele lat takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami: Maciej Maleńczuk, Piotr Nalepa (Piotr Nalepa Breakout Tour) Maciej Balcar, Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Paweł Kukiz Artur Gadowski Kasia Kowalska Ewa Bem, Żaneta Lubera)

NOWE_artysci_branding-04

 

 

PIOTR NALEPA

Gitarzysta i kompozytor, syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.
Karierę rozpoczynał u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 r. W latach 2007-09 był współorganizatorem Breakout Festiwal dedykowanemu pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Od 2007 roku rokrocznie zasiada w jury Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W styczniu 2008 r. z okazji 40. rocznicy założenia grupy Breakout ruszyła trasa Piotr Nalepa Breakout Tour, w której muzykowi towarzyszył zespół Nie-bo oraz gościnnie Maciej Maleńczuk, z którym chęć współpracy wyraził przed śmiercią Tadeusz Nalepa. Do listopada 2008 r. odbyło się ok. 30 koncertów w ramach trasy Piotr Nalepa Breakout Tour (w tym kilka za granicą). 14 sierpnia 2009 r. Piotr Nalepa wystąpił z grupą Nie-bo na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Koncert zorganizowano z okazji 50. rocznicy polskiego Rock & Roll’a, a dedykowany był ojcu polskiego big-beatu Franciszkowi Walickiemu, który skończył 88 lat. W latach 2008 -2009 w Cieszanowie odbyły się dwie edycje Breakout Festiwal, którym patronował i występował na nich Piotr NalepaW 2010 roku podczas kolejnej edycji festiwalu, który przeniósł się do Rzeszowa, występował zespół Piotr Nalepa Breakout Tour oraz zespół Dżem. W 2020 roku odbyła się 11 edycja festiwalu pod nazwą Rzeszów Breakout Days, współorganizowana przez Estradę Rzeszowską, podczas której m.in. występował Piotr Nalepa ze swym zespołem. Piotr Nalepa współpracował także z innymi artystami, głównie jako kompozytor, m.in. Kasią Kowalską i Januszem Panasewiczem. Brał także udział w nagrywaniu muzyki do filmów Sposób na Alcybiadesa (1997) i Spona (1998).

NOWE_artysci_branding-08

 

JOHN PORTER

Polsko-brytyjski muzyk, urodził się w 1950 roku, a od 1976 r. mieszka w Polsce. Występował solowo, a także współpracował z wieloma innymi twórcami (m.in. Korą i Markiem Jackowskim, Anitą Lipnicką, Wojtkiem Mazolewskim, Adamem Nergalem Darskim).Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio “Maanam-Elektryczny Prysznic”, gdzie grał na gitarze akustycznej. Trzy lata później artysta założył swoją własną formację, którą nazwał “Porter Band”. W tym samym roku, w ciągu zaledwie czterech dni, grupa nagrała swój debiutancki, legendarny krążek, zatytułowany: Helicopters. Album został nagrodzony tytułem “Płyty Roku” w kategorii rock. Kolejnym znaczącym, chociaż krótkim, rozdziałem w twórczości Johna był project: China Disco, który zaowocował albumem pod tym samym tytułem. W 1983 roku John powrócił do gitary akustycznej i wydał płytę Magic Moments. Był to pierwszy album unplugged w Polsce.

NOWE_artysci_branding-05

 

WOJCIECH KLICH

Wojtek Klich to obecnie jeden z najbardziej wpływowych współczesnych gitarzystów w Polsce. Lider i promotor „Bardzo Orkiestra z którą nagrał album „Przed Drugą” (1999). „Orkiestra” to nie tylko następny zespół blues w polskim przemyśle muzycznym. Zespół ten stał się również środowiskiem nieoficjalnych spotkań amatorów i profesjonalnych muzyków z rodzinnego miasta Wojtka – Tarnowa. Jest producentem wielu imprez: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i Rockowe Opłateczki, które zawsze przyciąga wiele polskich gwiazd do wzięcia udziału, na przykład: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski (Voo Voo), Sławek Wierzcholski ( Nocna ZMIANA Bluesa), Małgorzata Ostrowska (Lombard), Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Jan Borysewicz (Lady Punk), Janusz Panasewicz (Lady Punk), Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski (Perfect), Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński (Wilki), Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Pocieszynski Tadziu, Jan „Kyks” Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk (TSA) i Maciej Maleńczuk. Przez wiele lat był gitarzystą jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych – Ziyo. Odwiedził USA i Kanada ze znanymi gitarzystami, takimi jak Russell Marsland, Carlos Johnson i Charlie Love. Laureat festiwalu „Zaczarowany Świat Harmonijki” (Poznań 1988). Uczestnik kultowego koncertu „List do R.” (Katowice 1995). Jego wersja „Manic Depression” znalazła się na płycie „Tribute to Jimi”.

artysci_branding-06

 

 

16 września 2022
Rynek w Rzeszowie, godz. 18:00
Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie

Breakout Symfonicznie jest hołdem dla wspaniałych twórców: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, których dorobek artystyczny stanowi ważną cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej. To piękny projekt, którym artyści pragną dotrzeć wszędzie tam, gdzie istnieją zespoły symfoniczne i wszędzie tam, gdzie znajdą możliwości jego realizacji. Przez 10 lat odbyło się prawie dwieście koncertów i wiele wspaniałych spotkań z ludźmi, dla których ta muzyka znaczy bardzo wiele. Projekt był prezentowany w wielu miastach Polski, jak również za granicą (Austria, Niemcy, Czechy, USA, Kanada). Projekt rozpoczął się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

artysci_branding-02
16 września 2022
Kino Zorza, godz. 20:00
John Porter z zespołem z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej
Koncert biletowany*
*CENA: 45 zł , w dniu koncertu 55 zł
BILETY: bilety.estrada.rzeszow.pl

John Porter & Agata Karczewska Nowy projekt i płyta Artystów, z premierowymi piosenkami w duetach, premiera2022. Artyści weszli do studia w sierpniu 2022 roku, pierwszym utworem, który wspólnie nagrali była piosenka w ramach kooperacji z Estradą Poznańską w styczniu 2022 roku.

Agata Karczewska: Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu.

John Porter: Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę-z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę.

artysci_branding_01

17 września 2022
ul. 3 maja, godz. 16:00
Gramy dla Nalepy – przy pomniku Tadeusza Nalepy
17 września 2022
Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 18:00
Daryl Strodes Band

Daryl Strodes jest wokalistą i gitarzystą grającym Blues/R&B/Funk/Jazz mieszkającym w Los Angeles. Przez ostatnie dwie dekady występował na całym świecie i zgromadził szeroką i zróżnicowaną rzeszę fanów. Koncertował w USA, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Daryl był nominowany do dwóch nagród Independent Music Awards, a także do licznych list przebojów w różnych gatunkach. Podczas nadchodzących tras koncertowych w 2022 roku zaprezentuje utwory z nadchodzącej EP-ki, kilka starszych utworów funkowo-soulowych Daryla w nowej odsłonie oraz kilka klasyków bluesa, rocka i r&b. Daryl mieszkając w Los Angeles, kiedy nie jest w trasie, regularnie występuje w słynnej na całym świecie Lighthouse Cafe. Podczas trasy koncertowej w Polsce będą mu towarzyszyć cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca – bass, Tomek Dominik – perkusja, Bogdan Topolski – gitara. Więcej informacji o wykonawcy na stronie: https://darylstrodes.com/

artysci_branding_08

17 września 2022
Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 20:00
Nocna Zmiana Bluesa

NOCNA ZMIANA BLUESA

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers.  Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe! Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio! Na koncert zespołu składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nigdy nie brakuje takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa”, będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

artysci_branding-07