W tym roku BD odbędzie się w dniach 15-17 września.

Rzeszów Breakout Day’s to festiwal muzyczny, który został stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy.
Twórczość Tadeusza Nalepy wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa. Działania interdyscyplinarne: wystawy, warsztaty, koncerty i spotkania pozwalają na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock. W festiwalu uczestniczą debiutanci a także profesjonalni muzycy, którzy wymienią się doświadczeniami. Dzięki tej inicjatywie w Rzeszowie prezentują się muzycy z nurtu bluesowo rockowego z całego Kraju.

Pamiętajcie też, że 16 września, dzień urodzin BB King’a, jest oficjalnym Polskim Dniem Bluesa.

Zapraszamy do Rzeszowa!!!