19 września o godz. 19.00 na małej scenie przy BWA koncert wieńczący edycję 2020. Zagra czeski zespół PBK Blues oraz rzeszowska grupa Kłusem z Blusem.

Bezpłatne wejściówki na koncert można pobrać na stronie http://estrada.rzeszow.pl/bilety/

  • Zespół PBK Blues z Ostrawy i Hawierzowa jest jedną z legend czechosłowackiej sceny muzycznej. Działalność rozpoczął w połowie lat osiemdziesiątych.
    Rok 1986 stał się dla nich przełomowy, kiedy nagrali kultowy utwór  Tadeusza Nalepy – Modlitwa. Osobiste spotkanie z nim otworzyło przed nimi kolejną perspektywę i do dziś aktywnie przypominają ponadczasową  muzykę zespołu Breakout.
  • Rzeszowski zespół Kłusem z Blusem jest obecny na scenie muzycznej od kilkunastu lat. Wykonuje szeroko rozumianą muzykę bluesową, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast. Brzmienie zespołu oparte jest na klasycznym instrumentarium: gitara solowa, harmonijka ustna, bas i perkusja. Kompozycje odwołują się do kalifornijskiej odmiany bluesa, charakteryzującej się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu. W repertuarze Kłusem z Blusem szczególne miejsce zajmują standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej, takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Zespół koncertował na licznych festiwalach bluesowych, w tym pięciokrotnie na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003. Ukoronowaniem kariery zespołu był występ na dużej scenie tegoż festiwalu w 2003 roku.