W czwartek, 12 września o godz. 22.00 odbędzie się koncert w Studiu Koncertowe im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią: m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Wstęp na bezpłatne zaproszenia, które będzie można odebrać w Estradzie Rzeszowskiej. Informacje o biletach już wkrótce.

 

Pola Chobot & Adam Baran

Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead. Wydana w 2017 roku EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się w maju 2019 roku.

Tytułowy singiel „Brudno” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, wskakując jednocześnie do propozycji Listy Przebojów Trójki. Jesienią 2017 roku zagrali na scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival. Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, między innymi: prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu FAMA (nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka), Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu oraz zdobywcami Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Uhonorowani tytułem Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2018, w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ‘18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium. W 2019 roku ukaże się debiutancki album duetu.

Magda Piskorczyk

Magda Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka  śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, grająca na gitarach:  akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Dwukrotna półfinalistka największego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Siedmiokrotna Bluesowa WOKALISTKA ROKU. We Francji nazwana „la voix noire et au costume ” (czarny głos w białym kostiumie). Trzykrotnie nominowana do najważniejszej nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro- amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych niemal w całej Europie, USA czy na Tajwanie.

Natalia Kwiatkowska

Pochodząca z Cisnej wokalistka, wybrana najlepszą wokalistką roku 2018 przez magazyn Twój Blues w plebiscycie „Blues Top 2018″. Natalia Kwiatkowska ukończyła I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, a następnie Akademię Ignatianum w Krakowie oraz Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Związana jest z zespołami: Cheap Tobacco i The Missing Part.

Cheap Tobacco to mocne vintage’owe brzmienie połączone z lekkością i świeżością melodii. To także cała paleta emocji i doznań, od wzruszenia po taneczny trans. To coś, co działa na wszystkich, niezależnie od wieku. To muzyka i ludzie, którzy uzależniają. To wartość, do której się wraca i odkrywa w niej zawsze coś nowego. Cheap Tobacco w ciągu 6 lat istnienia zagrało już ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą. Wystąpili m.in. na Rawa Blues, Juwenaliach, Suwałki Blues Festival, Bochum Total. Zespół w swojej historii zdobył wiele nagród Grand Prix oraz nagród publiczności.

The Missing Part to duet akustyczny założony przez wokalistkę i gitarzystę zespołu Cheap Tobacco- Natalię Kwiatkowską i Roberta Kapkowskiego. Muzyka, którą wykonują nawiązuje do takich gatunków jak m.in. blues, soul, gospel.
Duet w swoim programie posiada zarówno kompozycje autorskie jak i własne aranżacje muzyków i zespołów takich jak: Eva Cassidy, Etta James, Eric Clapton, Bill Withers, Jimi Hendrix, Bonnie Raitt, Amy Winehouse.