W piątek 13 września, po koncercie głównym, o godz. 22.00 w Hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz.

Wstęp za okazaniem zaproszenia, które bezpłatnie będzie można otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej (szczegóły podamy wkrótce).

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem , który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Cpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi. Urodziła się 24 lutego 1955 roku w Krakowie. Zadebiutowała w 1977 w warszawskim klubie Remont. Rok później wystąpiła na festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku śpiewając m.in. pieśni Joan Baez. Wielokrotnie występowała na festiwalach Jesień z Bluesem oraz Folk,Blues Meetingu w Poznaniu i Muzycznym Campingu w Lubaniu – wykonując stopniowo coraz więcej własnych piosenek do tekstów swego ówczesnego męża Andrzeja Jakubowicza.

Początkowo akompaniowała sobie na gitarze akustycznej, później występowała z własną grupą Robotnik Sezonowy, której czołową postacią był gitarzysta Cezary Bierzniewski. To on stworzył charakterystyczne brzmienie pierwszych nagrań Martyny dokonanych w studiu PR na ulicy Myśliwieckiej dla programu III. Od 1983 roku zaczynają ukazywać się jej płyty. Ma ich w swoim dorobku 10. Płyty „Magillage” i „Wschodnia wioska” zdobyły dobre recenzje w zachodnich czasopismach jak Rolling Stone czy Guitar Player.

Współpracowała z wieloma czołowymi muzykami lat 80-tych i 90-tych m.in. Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).  Sporo wtedy koncertowała i uczestniczyła we wszystkich dużych festiwalach muzycznych takich jak Pop Session, Rock Arena, Jarocin i wielu innych.  Koncertowała też sporadycznie za granicą – w byłym Związku Radzieckim,Stanach Zjednoczonych i byłej Jugosławii. W latach 90-tych była także menadżerem innych zespołów m.in. KSU, Illusion i Raz..Dwa..Trzy.

Wydany w 1992 album koncertowy „Kołysz mnie” osiąga sprzedaż ponad 60 tys. egzemplarzy i w krótkim czasie osiąga status Złotej Płyty. W chwili obecnej ma już status Podwójnej Platyny.  Płyta „Dziewczynka z pozytywką Edwarda” wydana w 1995 roku otrzymuje nominację do nagrody „Fryderyk’95” w kategorii muzyka alternatywna. W marcu 2005 roku ukazał się album „Tylko Dylan” nagrany z udziałem zespołu VooVoo oraz Marcinem Borsem (gitara) i Łukaszem Matuszykiem (akordeon). Płyta ta zawiera tłumaczenia wybranych piosenek Boba Dylana w aranżacji Bartka Straburzyńskiego.

Od roku 2006 Martyna Jakubowicz na stałe współpracuje z Łukaszem Matuszykiem (akordeon), Pawłem „MuZzy” Mikoszem (bass) i Janem Gałachem (skrzypce). Ten skład bardzo intensywnie koncertuje i w roku 2007 uczestniczy w wielu dużych imprezach m.in. Przystanek Woodstock, Colors Of Ostrava, Jesień z Bluesem (projekt Blue True Blues zawierający bluesowe standardy w tym kompozycje Tadeusza Nalepy i Lucindy Wiliams)