Koncert finałowy festiwalu Rzeszów Breakout Days odbędzie się w piątek, 15 września na rzeszowskim Rynku. W pierwszej części koncertu „Synowie Bluesa” zagrają Piotr Nalepa i Sebastian Riedel.

Piotr Nalepa to gitarzysta i kompozytor, syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Piotr rozpoczynał swoją karierę u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 roku. Sebastian Riedel to lider blues-rockowego zespołu Cree, który swoim stylem muzycznym nawiązuje do lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Prywatnie – syn legendarnego wokalisty grupy Dżem – Ryszarda Riedla. Zarówno Piotr jak i Sebastian pielęgnują spuściznę po swoich rodzicach, angażując się w projekty upamiętniające zespoły Breakout i Dżem.

W drugiej części koncertu wystąpi Ireneusz Dudek, znany pod pseudonimem artystycznym Shaki’n Dudi. Ireneusz jest nie tylko kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów, ale także gra na skrzypcach i harmonijce ustnej. Obraca się w klimacie bluesa, rock and rolla i neo swingu. Jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Bluesowej oraz twórcą i organizatorem największego festiwalu bluesowego w Polsce – Rawa Blues Festival. Angażował się w wiele projektów muzycznych, występował w zespołach Apokalipsa, Dudek Blues Band oraz Blues Session Ireneusza Dudka, formacji The Dudi’s, pojawiał się w grupach Big Blues Band, Big Band Boogie oraz w Triu – Dudek-Błędowski-Gembalski. W latach 70-tych współpracował również z Breakoutem.