W dniach 13-15 września 2018 zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Rzeszów Breakout Days. Po raz kolejny w Rzeszowie spotkają się muzycy bluesowi z całej Polski aby oddać muzyczny hołd wybitnemu artyście: Tadeuszowi Nalepie oraz stworzonemu przez niego zespołowi Breakout.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 13 września koncertem „B.B. King Nalepa” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki z radiowej „Trójki”, a zagrają: Sebastian Riedel, Leszek Cichoński , Sławek Wierzcholski, Bartek Grzanek, Piotr Nalepa, Wojtek Famielec, Józef Rusinowski i Michał Jurkiewicz.

W piątek, o godz. 19.00 zapraszamy na rzeszowski Rynek, gdzie w koncercie finałowym „Synowie bluesa” zagrają Piotr Nalepa oraz Sebastian Riedel.

O 22.00 w Hotelu Bristol natomiast odbędzie się klubowy koncert formacji Czarny Pies. Czarny Pies to projekt muzyczny Leszka Windera. Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i indywidualny program. W ramach Breatout Days, oprócz Leszka Windera na scenie pojawią się skrzypek i multiinstrumentalista Jan Gałach, legendarny perkusista supergrupy SBB Jerzy Piotrowski, gitarzysta i multiinstrumentalista Mirosław Rzepa, grający na harmonijce Michał Kielak oraz Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce.

W sobotę 15 września tradycyjnie już zagramy wspólnie dla Nalepy. Na ul. 3 Maja przy pomniku Tadeusza Nalepy zagramy wspólnie jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutu – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Zapraszamy wszystkich gitarzystów – start o godz. 16.00. Następnie na małej scenie przy ulicy 3 maja zagrają The Blues – duet harmonijkowo-gitarowy oraz Blues Perspective Band.

 

Szczegółowy program dostępny jest w zakładce „Program”